Најдобрите Black Friday зделки за гејминг мауси и тастатури во Македонија

Black Friday мауси

Black Friday еуфоријата ја зафати и Македонија, а редакцијата на gamer.mk реши да ги издвои најдобрите понуди за овој викенд, секако, оние кои се однесуваат на гејмерска опрема и додатоци. Black Friday серијалот го започнавме вчера со понудите на Steam и Epic Store, денеска продолжуваме со она што го нудат нашите најголеми и најпознати трговски ланци кога станува збор за гејминг мауси, тастатури, монитори, столчиња, слушалки и игри.

Првиот дел од серијата домашни Black Friday зделки ја започнуваме со гејминг мауси и тастатури. Напоменуваме, во прилог ги издвојуваме најдобрите зделки, а не оние со најголем попуст, најевтини или најскапи, туку сеопфатно best buy понуди кои нашите продавници ги нудат за своите клиенти во моментов.

(Со самиот клик на секое од имињата во прилог ќе ви се отвори нов таб каде ќе имате пристап до производот.)

Најдобри зделки за гејминг мауси:

1. Razer Mamba Elite Advanced Ergonomic Gaming Optical RGB Chroma Black  3,490 ден  – Anhoch

2. Razer Naga Trinity Gaming Mouse  4,490 ден – Галерија

3. G300S Optical Gaming Mouse  1,490 ден – Галерија

4. Logitech G Pro Hero Gaming Mouse  3,190 ден – Галерија

5. Razer DeathAdder V2 2,999 ден Setec

Најдобри зделки за гејминг тастатури:

1. Tracer Keyboard Gamezone HellWay  1,190 ден – Галерија

2. Razer Cynosa Chroma Multi-Color Gaming Keyboard  2,399 ден – Setec

3. Razer Cynosa Lite  1,990 ден – Галерија

4. RAZER BlackWidow – Mechanical Green Switch  5.439 ден – Neptun

5. Logitech G213 Prodigy  2,990 ден – Галерија.