Познатиот лик со бела брада и црна машна на улиците во Македонија

Човекот што направи револуција во светот на вкусната храна и крцкавото пилешко, лицето кое милијарди луѓе од целиот свет го препознаваат по неговата легендарна бела брада, бело одело и црна машна, „второто најпрепознатливо лице во светот“ доаѓа во Македонија!

Неговиот оригинален рецепт од 11 билки и зачини е тајната која привлече илјадници гурмани секојдневно да уживаат во највкусното, свежо и крцкаво пилешко во повеќе од 25.000 ресторани низ целиот свет.

А, сега, проверени извори кажуваат дека човекот од логото на KFC ексклузивно пристигнува кај нас и веќе е виден како чекори по Скопските улици.

Подгответе се за огромно изненадување што ќе нѐ истакне на мапата на светот! Доаѓа Полковникот Сандерс!