Singularity го премести mertz на клупа

Mertz

Тимот Singularity откри дека Даниел „mertz“ Мерц е преместен на клупата. Играчот на Counter-Strike ќе добие нова можност, на 1-ви август, според Атле С. Стихувер, основач и извршен директор на Тимот Singularity .

„Задоволство ми е да соработувам со Даниел и верувам дека тој е порасне многу понатака и повторно ќе биде конкурентен за активно место во тимот, рече Стехоуер.

 

mertz се приклучи на Singularity како единствено во обид да добијат на слава, бидејки тимот изгуби многу во последниве години.

21-годишниот играч ја имаше следната порака за фановите во врска со неговиот потег како дел од официјалното соопштение на:

„Со мешано чувство, се збогувам од моето место во активниот список на тимот„ Сингларност “денес. Тие ми дадоа шанса да ја вратам и да ја редефинирам мојата кариера кога никој друг не би сакал. И покрај тоа што имавме подеми и падови како тим, сепак успеавме да го извлечеме најдоброто од тоа и јас сум засекогаш благодарен за можностите што ми ги даде. По паузата ќе започне нов предизвик, и ќе дадам се од себе за да го повторам успехот. Сакам да им се заблагодарам на моите соиграчи во Singularity и на луѓето што стојат зад организацијата – Задоволство ми беше да соработувам со сите вас. “

Singularity CS:GO моменталниот тим:
-Тобиас „TOBIZ“ Тео
-Касер „Celrate⁠“ Андерсен
-Јакоб „⁠Jabbi⁠“ Нигаар
-Емил „Remoy“ Шлихтер

-Даниел „mertz“ Мерц (клупа)
-Петер „casle“ Соренсен (тренер)